Gruby potwór – czyli internetowe mity o grubasach

Czytam te wszystkie ostatnie komentarze o grubasach – kierowane konkretnie do mnie, choć nie tylko – czasem atakujące grubych ludzi po prostu. Czasem są bardziej merytoryczne, czasem są całkiem śmieszne, czasem opisują całą historię jednej osoby – zupełnie jakby jedna opowieść była wyznacznikiem normy. Zajrzyjcie, czy nie ma tam jakichś mitów o Was!

Jeśli jesteś gruby, to na pewno bardzo dużo jesz.

Nie dość, że bardzo dużo, to bardzo niezdrowo. I nawet ciastko smarujesz majonezem.

Już kiedyś wspominałam o tym, że można tyć z niedojadania. Mogę mówić tylko za siebie – nie spożywam nadmiernych ilości jedzenia – musicie mi wierzyć na słowo, bo przecież mój wygląd temu przeczy. Do tego, jak wiecie, staram się jeść zdrowo – nawet kebab robię w domu. A majonezu nie lubię.

dżem

Choroby tarczycy i złe geny to tylko wymówki i kiepskie usprawiedliwienia

Być może tak. Przez lata miałam zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy, po czym nagle okazało się, że… jednak w ogóle nie – wystarczyło zmienić lekarza na mądrego.

A co do genów… skoro wszyscy w mojej rodzinie mają tendencje do tycia, to mogę wysnuć pewne wnioski, prawda? Tak samo, jak Ci, którzy mówią, że mają ‚dobre geny’ i są szczupli całe życie, choć nic w tym kierunku nie robią – zupełnie nie rozumiem, czemu sytuacja nie mogłaby być odwrotna.

Grubi ludzie chorują i umierają szybciej

Z tego, co mi wiadomo, to szczupli ludzie też chorują i umierają. Wszyscy umrzemy.

A tak serio – jestem świadoma zagrożeń zdrowotnych, jakie niosą ze sobą nadprogramowe kilogramy. Jako, że mimo licznych prób, zrzucanie mam mocno utrudnione, to pilnuję zdrowia w inny sposób – regularnie się badam, chodzę do lekarzy i staram się zdrowo żyć. Bo można.

Grubi ludzie są grubi. I zaniedbani.

Czy ja wyglądam, jakbym była zaniedbana? Serio, bo staram się jednak dbać. Nawet paznokcie maluję! U stóp też!

Żeby schudnąć trzeba chcieć, to wcale nie jest trudne!

No jasne. Ale chcieć to za mało. Sprawa nie jest taka prosta, jak się wydaje. Jakby była, wszyscy bylibyśmy idealni. Tak myślę.

Ale by było nudno! No i nie byłoby nas tu, bo nie byłoby o czym pisać 🙂

11010002_859441890797273_2937850460333088985_n

 

You Might Also Like